Laptopy do gier na każdą kieszeń — zestawienie z porównaniem

Autor: Nikodem 0


Granie na laptopie to bardzo częste zjawisko i praktycznie każdy użytkownik takiego urządzenia przynajmniej raz w życiu bawił się przy nim, uruchamiając mniej lub bardziej wymagającą zabawy. Jeżeli chodzi o gry losowe na https://verdecasino.com/pl, to raczej nikt nie powinien mieć problemu na dowolnym urządzeniu. Technologia i nowoczesne rozwiązania tak bardzo prą do przodu, że niekiedy wystarczy do tego najprostszy laptop biurowy, ale żeby móc zagrać w najlepiej wyglądające gry i nowości wydawnicze, tworzone z wykorzystaniem realistycznej oprawy graficznej, to trzeba sięgnąć po coś mocniejszego. 

Prawdziwe gamingowe potwory zawierają w sobie potężne podzespoły, które pozwalają na komfortową zabawę przy najnowszych grach, ale potrafią kosztować niemało. W niniejszym zestawieniu przedstawione zostaną laptopy gamingowe z różnych pułapów cenowych, wraz ze wskazaniem ich mocniejszych i słabszych stron.

Gaming to nie tylko kolorowe podświetlenie!

Warto na początku zaznaczyć, że twórcy podzespołów oraz komputerów często nazywają coś gamingowym i podnoszą tego cenę ze względu na dodanie kolorowych podświetleń i zaprojektowanej fikuśnej obudowie. Bez względu na to, jak bardzo efektownie będzie się prezentowało takie urządzenie, zawsze należy zajrzeć w jego wnętrze. To właśnie podzespoły odpowiadają za jego moc i właśnie temu się przyjrzymy.

1. Lenovo IdeaPad Gaming 3 — 3400 zł

Jak na laptop gamingowy, jego cena jest bardzo niska, więc nie należy spodziewać się nadzwyczajnych wyników, a raczej możliwości wygodnego grania na większości nowych gier. Jeżeli jednak ktoś liczy na zabawę przy najwyższych ustawieniach, to może się zawieść.

  • Ekran: 15,6 cala z odświeżaniem na poziomie 120 Hz;
  • Procesor: 6-rdzeniowy AMD Ryzen 5 5600H;
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1650;
  • Pamięć RAM: 16 GB;
  • Dysk twardy: 512 GB SSD.

Jak widać, urządzenie nie prezentuje się źle, ale również nie wybija się pod żadnym względem i jeśli ktoś chce wyświetlać grafikę na poziomie 4K, to musi o tym zapomnieć. Jednak przy 15,6-calowym ekranie raczej nie ma takiej potrzeby.

2. ASUS TUF Gaming F15 — 4400 zł

O ile powyższy laptop nie wyróżniał się wyglądem, to ASUS zadbał, żeby jego urządzenie prezentowało się już bardziej, jak komputer do gier, i oferuje przyjemny design. Za tysiąc złotych więcej można otrzymać już urządzenie, które powinno poradzić sobie z większością gier na wysokich ustawieniach graficznych. Do 4K nadal trochę brakuje, ale to urządzenie powinno spełnić swoją funkcję przez kilka najbliższych lat.

  • Ekran: 15,6 cala z odświeżaniem na poziomie 144 Hz;
  • Procesor: 6-rdzeniowy Intel Core i5-11400H;
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 3050 Ti;
  • Pamięć RAM: 16 GB;
  • Dysk twardy: 512 GB SSD.

Za tysiąc złotych więcej otrzymuje się lepszą wydajność, znacznie wydajniejszą kartę graficzną i matrycę z lepszym odświeżaniem. Zdecydowanie warto skorzystać z tej opcji, ponieważ w tym przypadku tych podzespołów bez większego problemu powinno udać się uruchomić wszystkie topowe gry, z wysokimi ustawieniami graficznymi.

3. ASUS ROG Strix G15 — 6400 zł

Tak duży przeskok cenowy zapewnia już bardzo duży komfort grania przy najbardziej wymagających produkcjach. Tak jak w poprzednim przypadku, twórcy skupili się przede wszystkim na trzech komponentach, które odpowiadają za komfort i wygląd gier. Dlatego można liczyć na nowoczesną, bardzo realistycznie oddającą ruch matrycę, potężną kartę graficzną oraz mocniejszy procesor.

  • Ekran: 15,6 cala z odświeżaniem na poziomie 165 Hz;
  • Procesor: 8-rdzeniowy AMD Ryzen 7 6800H;
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 3060;
  • Pamięć RAM: 16 GB;
  • Dysk twardy: 1 TB SSD.

Warto tutaj jednak zwrócić uwagę, że pomimo tego, iż cena wzrosła aż o dwa tysiące, karta graficzna jest niewiele mocniejsza od poprzednika. Dlatego nie należy spodziewać się aż tak ogromnego przeskoku jakościowego, jak można sądzić po cenie, ale to wspólna cecha tych naprawdę drogich laptopów gamingowych. Trzeba sobie odpowiedzieć jedynie na pytanie, ile jest się w stanie zapłacić za podniesienie komfortu gry.

4. MSI Vector GP76 — 10 000 zł

To już jeden z popularnych gamingowych potworów, który jest tworzony z myślą o prawdziwych maniakach maksymalnych ustawień graficznych. Urządzenie zostało wyposażone w potężne podzespoły, które zapewnią grę w Full HD na najwyższych ustawieniach bez spadków FPS na najbardziej wymagających produkcjach. Jedynym minusem tego urządzenia jest cena, która pomimo wzięcia pod uwagę wzrostu wydajności, nadal wydaje się bardzo wysoka.

  • Ekran: 17,3 cala z odświeżaniem na poziomie 360 Hz;
  • Procesor: 14-rdzeniowy Intel Code i7-12700H;
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 3070 Ti;
  • Pamięć RAM: 16 GB;
  • Dysk twardy: 1 TB SSD.

W tym zestawieniu najbardziej wyróżnia się ekran, który jest przede wszystkim większy i ma na tyle wysokie odświeżanie, że gry wyglądają jeszcze bardziej niesamowicie. Z pewnością spodoba się także nowoczesna „gamingowa” obudowa z modnym w ostatnim czasie podświetleniem RGB.

5. ASUS ROG Strix SCAR 15 — 15 000 zł

Najdroższa wersja wyżej wspomnianego ASUS ROG. To kompletne urządzenie ma w sobie najnowocześniejsze podzespoły, które można było upchnąć do tej relatywnie niewielkiej 15-calowej obudowy. Twórcy oczywiście postawili tutaj na kartę graficzną oraz procesor. Dziwić może mniejsza matryca w stosunku do powyższego modelu, ale różnica jest naprawdę trudno zauważalna — zwłaszcza że ta oferuje rozdzielczość na poziomie 1440p.

  • Ekran: 15,6 cala z odświeżaniem na poziomie 240 Hz;
  • Procesor: 14-rdzeniowy Intel Code i9-12900H;
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 3080 Ti;
  • Pamięć RAM: 32 GB;
  • Dysk twardy: 1 TB SSD.

Tego zestawienia nie trzeba nawet komentować. Z tymi podzespołami przez najbliższe kilka lat wszystkie gry powinny działać na maksymalnych ustawieniach.



Kategoria: Główna
Tagi:
Udostępnij:

Komentarze (0)

Skomentuj

Carlos Alcaraz triumfuje na Wimbledonie: Wytrzymałość przeciw doświadczeniu.
Proste wskazówki poprawiające efektywność obstawiania zakładów sportowych
Superbet = najlepszy bukmacher w Polsce?

Copyright © Typuje.pl 2006 - 2021 • KontaktReklamaO nasRegulaminPolityka prywatności

Mecze na żywoTYPERSI.PL

UWAGA! Serwis Typuje.pl ma charakter informacyjny i rozrywkowy, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu. U nas zabawa jest za darmo. Z serwisu korzystasz na własną odpowiedzialność i ryzyko.

+18 Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie. Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego.

 

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565

Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599

Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12

TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485

E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17

ForBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016

LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK

Cherry Online Polska Sp. z o.o. - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017

BEM Operations Limited - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017

;