Hiszpania La Liga kursy bukmacherskie i oferta zakładów online

Jak obstawiać mecze w lidze hiszpańskiej?

Wydaje się, że dobrym rozwiązaniem jest gra na 1 × 2. Z reguły (z wyjątkiem wspomnianych wcześniej drużyn z topu) kursy są satysfakcjonujące a przewidywalność dosyć wysoka. Zwrócić uwagę musimy jednak, że w ostatnich kilku sezonach w Hiszpanii sporo meczów kończy się remisami. Wbrew pozorom bardzo trudno gra się na bramki. Nie ma w lidze ekip typowo overowych czy underowych (za wyjątkiem Atletico Madryt czy Sevilli), a nawet takie marki jak Barca czy Real,  gdzie w spotkaniach zawsze padało sporo bramek, obecnie, niezwykle często nie przekraczają pułapu 2,5 gola w meczu.

Skuteczne typowanie na bramki w La Liga wymaga sporej wiedzy, zwłaszcza w obszarze aktualnej formy napastników czy ewentualnych luk w formacji defensywnej w wybranym spotkaniu. Powstaje więc pytanie jak obstawiać mecze wlidze hiszpańskiej? Z analizy dotychczas rozegranych spotkań wynika, że warto próbować grę 1 × 2,  typując na gospodarzy. Takim rezultatem kończyło się ponad 50 procent spotkań aż 8 ekip. Jeżeli nasz typ podparlibyśmy remisem, okazuje się, że aż 14 drużyn grając u siebie, wygrywało lub remisowało ponad 50 procent spotkań.

Konkluzje, jakie wynikają z analizy trwającego sezonu i tendencji, jakie  obserwujemy w La Liga, możemy w skrócie przedstawić następująco i pośrednio udzielić odpowiedzi jak obstawiać mecze w lidze hiszpańskiej.

  • Kursy na faworytów często są zaniżone. Bukmacherzy, niejako za samą nazwę klubu przyznają mu dodatkowy handicap, co nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistych szansach drużyn.
  • Gra na bramki wymaga sporej wiedzy, brak drużyn zdecydowanie overowych.
  • Gra typów obie drużyny strzelą, ma sens jedynie w przypadku mądrego doboru stawki. Statystycznie 50 procent spotkań kończy się rezultatem, w którym obu ekipom udaje się pokonać bramkarza przeciwnika.
  • Atut własnego boiska w lidze hiszpańskiej ma znaczenie. Ponad połowa drużyn wygrywa lub remisuje większość spotkań rozgrywanych u siebie.

Najlepsze systemy obstawiania La Liga

Spośród najpopularniejszych systemów gry, w La Liga, sprawdzi się jednakowo progresja na remisy (przy mądrym zaplanowaniu bankrolla), gra płaską stawką oraz inne wariacje systemów progresywnych.

Jeżeli chodzi o ryzykowny system progresji na remisy, to w Hiszpanii wybór praktycznie każdej drużyny (z kilkoma wyjątkami) przyniósłby dochód. Rekordzista, drużyna Huesca, zremisowała aż 9 razy (na 16 rozegranych meczów), a większość ekip notowała średnio około 5 remisów w 16 meczach. Decydując się jednak na grę jakimkolwiek systemem progresywnym, (w tym progresją na remisy) najpierw należy zapoznać się z jego wadami, zaletami oraz ryzykiem jego stosowania. Wspomnieliśmy, że w lidze hiszpańskiej sporo problemów może nastręczyć skuteczne granie na ilość goli. Również analitycy bukmacherscy o tym wiedzą, stąd też kursy under/ over  2,5 gola są zwykle zrównoważone i w zależności od marży wynoszą około 1,8. Dlatego dobrym rozwiązaniem w przypadku La Liga jest grą progresją na poniżej lub powyżej 2,5 gola. Okazuje się, że zdecydowana większość ekip, w rozegranych do tej pory spotkaniach, odnotowywała rozkład wyników bliski 50 procent.

Oznacza to, że w praktyce co drugi taki typ okazał się trafiony. W połączeniu z odpowiednio dobraną progresją stawki taki system może w  La Liga przynieść wygrane. Chociaż większość profesjonalnych typerów twierdzi, że najlepszym system obstawiania La Liga to gra płaską stawką, może okazać się, że skutecznym systemem obstawiania rozgrywek w Hiszpanii, może być też gra rozpisów na zwycięstwo lub remis gospodarzy  (typ 1x). System 4 z 7 lub 3 z 7  z typem 1x , to w miarę bezpieczne rozwiązanie, z wysokim prawdopodobieństwem trafienia.

U kogo zakłady na ligę hiszpańską

Z grona legalnych bukmacherów, jeżeli chodzi o rozgrywki La Liga, wybór jednego nie jest konieczny. Ze względu na popularność rozgrywek wśród typujących praktycznie każdy buk proponuje ciekawą i obszerną ofertę. Jak w każdym obszarze zakładów, diabeł tkwi w szczegółach. Jednak aby wybrać tego u kogo zakłady na ligę hiszpańską będą najlepszym wyborem, trzeba przeanalizować:

  • wysokość kursów (marże, jakie ustalają bukmacherzy, wpływają na wysokość kursów, im niższa marża, tym wyższe kursy) - w przypadku ligi hiszpańskiej najwyższe kursy znajdziemy w Betclic, forBet oraz LVbet
  • liczba rynków (typy dodatkowe) - tu zdecydowanie warto zwrócić uwagę na STS, który oferuje zwykle ponad 100 dodatkowych możliwości zakładów w jednym spotkaniu.
  • zakłady live- tu również warto skłonić się w stronę STS-u, duża liczba zdarzeń i przejrzysty interfejs zakładów live to niewątpliwie atuty.
  • ciekawą opcję proponuje od niedawna bukmacher Fortuna, gdzie można obstawiać spotkania live w lokalach naziemnych, także ligę hiszpańską.

Darmowe typy na ligę hiszpańską

W internecie funkcjonuje wiele stron z darmowymi typami. W tym także na ligę hiszpańską. Ciekawe analizy i prognozowane typy znajdziemy również na stronach bukmacherów. Zwłaszcza w przypadku hitowych spotkań jak El Clasico. Głęboką merytoryczną analizę z proponowanymi zakładami znajdziemy też na branżowych stronach zarówno polskich jak i zagranicznych.

Darmowe typy w na ligę hiszpańską dostępne są też na stronach, gdzie zamieszczony jest wygenerowany komputerowo, procentowy podział szans na wystąpienie danego wyniku. Jednym z najpopularniejszych tego typu portali wśród obstawiających jest prosoccer.gr.  Wiele firm obok typów darmowych proponuje również płatne wersje. Decydując się na skorzystanie z darmowych typów na ligęhiszpańską, na którejś ze stron zawsze trzeba sprawdzić skuteczność typującego. Szanujące się portale, pokazują historię typowania, procentową skuteczność oraz yield, czyli rzeczywistą wydajność typera czy strony. Korzystanie z darmowych przewidywań, powinno stanowić przydatne narzędzie, pomocne w przeprowadzaniu własnych analiz.


Brak spotkań w danej kategorii.
Brak spotkań w danej kategorii.

Obecnie w naszej bazie znajduje się 0 meczów na które udostępnionych zostało 4 zakładów wraz z kursami bukmacherskimi. W najbliższym spotkaniu w tych rozgrywkach zobaczymy mecz Betis - Osasuna, który odbędzie się w dniu o godzinie . Najpopularniejszym wydarzeniem w rozgrywkach Hiszpania La Liga jest obecnie mecz Celta Vigo - Osasuna na który posiadamy aż 75 zakładów zawierających kursy bukmacherskie. Użytkownicy mogą typować takie zakłady jakwynik meczu , podwójna szansa, obie drużyny strzelą gola, wynik do połowy.
;