Mateusz Rębecki z kolejną wygraną w UFC?

Autor: Tomek Nowak 0


Mateusz Rębecki to jedna z największych nadziei polskiego MMA. Chińczyk od dłuższego czasu znakomicie spisywał się w mniejszych organizacjach, a od stycznia 2023 walczy dla UFC. Czy w najbliższym starciu uda mu się podtrzymać zwycięską passę?

Mateusz Rębecki

Podobnie jak Mateusz Gamrot, tak również Mateusz Rębecki, dołączył do federacji UFC ze znakomitym bilansem. Chińczyk doskonale radził sobie w organizacji FEN, gdzie wygrywał walkę z walką i był aktualnym mistrzem. W pewnym momencie swojej kariery zdecydował, że jednak czas sprawdzić się z najlepszymi na świecie i podjął decyzję o występie w Dana White Contender Series. W przeciwieństwie do Gamera, Chińczyk nie otrzymał gwarantowanego kontraktu od razu, a musiał to sobie wywalczyć. Polak nie miał jednak żadnych problemów, aby pokonać Rodrigo Lidio przez poddanie.

Debiut Mateusza Rębeckiego w federacji UFC miał miejsce 14 stycznia 2023 roku i od wtedy można było zawierać UFC typy na „Chińczyka”. Temu wydarzeniu bez wątpienia towarzyszyła ogromna dawka stresu, jednak Polak zaprezentował się na tyle dobrze, że po decyzji sędziów pokonał swojego przeciwnika. Rębecki ma aktualnie dwie wygrane z rzędu w federacji UFC, a już w kolejnym starciu zmierzy się z niepokonanym do tej pory Nurullo Alievem.

Chińczyk w bilansie z dotychczasowej zawodowej kariery ma 18 wygranych i zaledwie jedną porażkę. Ostatnie występy tego zawodnika to jednak passa wielu zwycięstw z rzędu, ponieważ jedyna przegrana do tej pory miała miejsce w 2014 roku. Mateusz Rębecki do tej pory z 18 wygranych pojedynków aż 15 z nich zakończył przed czasem. Trzeba przyznać, że są to spektakularne statystyki, ponieważ zaledwie 3 walki zakończyły się na pełnym dystansie. Obstawiając więc kolejne starcie z jego udziałem, warto zwracać uwagę na zakłady pod finisz przed czasem.

Statystyki – Mateusz Rębecki:

  • Reprezentant Polski wygrał 18 z 19 zawodowych pojedynków.
  • Jedyna porażka Polaka miała miejsce w 2014 roku.
  • Rębecki rozpoczął swoją przygodę z UFC od dwóch wygranych z rzędu.
  • Chińczyk wygrał 15 z 18 walk przed czasem.
  • Jedyna porażka tego zawodnika miała miejsce przed czasem.

Nurullo Aliev

Kolejnym przeciwnikiem reprezentanta Polski będzie zawodnik, który do tej pory nie przegrał żadnego starcia. Nurullo Aliev podobnie jak Polak dopiero rozpoczyna swoją przygodę z UFC. Na swoim koncie ma do tej pory zaledwie jedną wygraną, a także triumf podczas Dana White Contender Series. Aliev z 9 zwycięstwo w zawodowej karierze aż 7 z nich zaliczył po decyzjach sędziów. Oprócz tego dwukrotnie wygrywał przez KO/TKO, co warto uwzględnić przy typowaniu UFC.

Zawodnik z Tadżykistanu jest niepokonany w amatorskich i zawodowych starciach. Eksperci spodziewają się więc tutaj bardzo trudnej przeprawy dla Mateusza Rębeckiego. Jego przeciwnik jest zawodnikiem, który lubi punktować swoich rywali i nie walczy aż tak spektakularnie jak „Chińczyk”. W federacji UFC nie ma jednak słabych przeciwników, ponieważ występują tutaj najlepsi zawodnicy na świecie. Dla obu fighterów będzie to szansa, aby budować swoją pozycję w rankingu, ponieważ dopiero rozpoczynają swoje karier w UFC.

Statystyki – Nurullo Aliev:

  • Nurullo Aliev ma na koncie 9 wygranych z rzędu.
  • 7 z 9 walk z udziałem tego zawodnika zakończyło się po decyzjach sędziów.
  • Nurullo Aliev dwukrotnie wygrywał przez TKO przed czasem.
  • Na koncie tego zawodnika nie ma żadnej porażki w zawodowej i amatorskiej karierze.
  • Aliev wygrał pierwsze starcie w UFC przez decyzję.

Jak może wyglądać walka?

Mateusz Rębecki to jeden z najbardziej spektakularnie walczących zawodników w polskim MMA. Nic więc dziwnego, że już od dłuższego czasu kibice oczekiwali transferu tego zawodnika do najlepszej federacji sportów walki na świecie. Chińczyk zapracował sobie na taką szansę i na ten moment z niej korzysta. Rębecki jest zawodnikiem, który potrafi zaskoczyć swojego rywala w każdej płaszczyźnie. Jeśli trzeba potrafi bić się w stójce, a jeśli jest, to konieczne może również sprowadzić walkę do parteru. Statystyki pokazują, że do tej pory 9 razy wygrywał przez nokaut lub techniczny nokaut, ale do tego również 6 triumfów zaliczył po poddaniu. Najbardziej niechętnie pozostawia on sprawę w rękach arbitrów, którzy trzykrotnie decydowali o jego wygranej. Typy UFC na wygraną przed czasem mogą być dobrym wyborem.

Jego przeciwnik do tej pory nie zanotował żadnej porażki, ale walczy zdecydowanie mniej spektakularny sposób. Aliev aż 7 z 9 walk zakończył po decyzji sędziów. Zaledwie 2 z jego pojedynków zakończyły się triumfem przed czasem.

Prognozy od redakcji mma24

Redakcja mma24 uważa, że Polak ma przed sobą bardzo niewygodnego przeciwnika. Aliev nie jest jeszcze powszechnie znany w światowym MMA, lecz eksperci z jego kraju podkreślają, że ma wysokie umiejętności. Potwierdza to również bilans tego zawodnika, który wskazuje, że zwyciężył we wszystkich stoczonych walkach na poziomie zawodowym, a także amatorskim. Mateusz Rębecki będzie więc musiał uważać w swoim 3 pojedynku dla federacji UFC. Redaktorzy uważają jednak, że Polak powinien wygrać to starcie, a jeśli ma zwyciężyć, to ciekawym wyborem może być zakończenie przed czasem. Aliev tak naprawdę ma za sobą zaledwie dwa starcia na wysokim poziomie. Wcześniej walczył w organizacjach, które nie mają zbyt dużej renomy, dlatego też mógł „napompować” swój bilans.

Jak obstawiać?

Zakłady bukmacherskie spodziewają się tutaj zwycięstwa reprezentanta Polski. Chińczyk jest w znakomitej dyspozycji w swoich ostatnich walkach i ma na koncie kilkanaście wygranych z rzędu. Jego ostatnia porażka miała miejsce w 2014 roku, jednak to blisko 9 lat temu… 

Mateusz Rębecki w pierwszym pojedynku dla UFC był mocno zestresowany, jednak w drugiej walce poszło mu już lepiej. Redakcja mma24 proponuje, aby w tym przypadku skorzystać z opcji na wygraną Polaka przed czasem. Jego przeciwnik do tej pory nie doznał żadnej porażki, więc jeśli po raz pierwszy w swojej karierze będzie realnie zagrożony, to może znaleźć się w sporych tarapatach.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95


Kategoria: Główna
Tagi:
Udostępnij:

Komentarze (0)

Skomentuj

Nasze metody na typy na Euro 2024
Jak grać w ruletkę w RTbet kasyno internetowe
Wirtualne bogactwo na wolności
;