Czym jest handicap w zakładach bukmacherskich?

Autor: Nikodem 0


Zastanawiając się nad listą spotkań, które chcesz obstawić, po dłuższej analizie dochodzisz do wniosku, że dany klub jest o wiele lepszy od swego adwersarza. Przypuśćmy, że Arsenal w ramach Premier League podejmuje na swym obiekcie Burnley, kurs na to zdarzenie Cię nie przekonuje, więc postanawiasz zagrać, że to the Gunners wyjdą zwycięsko, pomimo przyznanej dodatkowej bramki ekipie 'the Clarets'. Właśnie dlatego wymyślono handicap, byś jako gracz miał możliwość maksymalizacji swych zysków. Już teraz sprawdź najlepsze kody promocyjne bukmacherów.

Czym jest handicap?

Handicap jest to przyznany bonus w postaci punktów bądź też bramek, dla jednej ze stron. Chodzi tutaj o wyrównanie szans, ponadto o korzyść dla gracza w postaci zwiększonego kursu. Trzymając się przykładu Arsenalu oraz Burnley, wiesz, że the Gunners są zdecydowanie lepsi niż przeciwnik, chcesz wygrać więcej, wiesz typujesz, że Londyńczycy i tak odniosą triumf pomimo faktu, że przeciwnik na starcie umownie będzie prowadził 1:0. Będąc przekonanym o swoich racjach, możesz zawrzeć zakład, że przeciwnik na start dostanie bonus w postaci 2:0, bo przecież wiesz, że 'kanonierzy' są w stanie trafić trzy razy, nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Omawiany przeze mnie handicap, określany jest jako europejski.

Handicap azjatycki

Handicap azjatycki jest nieco bardziej skomplikowany, gdyż dzieli się na: całkowity, połówkowy, ćwiartkowy oraz zerowy. Przypuśćmy, że SV Darmstadt podejmuje Sandhausen w ramach 2. Bundesligi. Stawiając handicap azjatycki całkowity, zakładamy, że nasze Darmstadt zaczyna mecz od wyniku 0:1, byśmy wygrali kupon, nasza drużyna musi wygrać mecz dwiema bramkami. W handicapie połówkowym, linia ma zawartość połówkową tzn. -0,5 0,5 1,5. Handicap azjatycki zerowy przez graczy bywa określany też jako 'draw no bet'. Załóżmy, że w ramach Serie A, Fiorentina podejmuje Lazio Rzym, wiemy, że Viola ma jakościowo dobry skład, jednak nie jesteśmy pewni końcowego triumfu. Stawiamy, że klub z Florencji zwycięży z założeniem, że w przypadku remisu środki które postawiliśmy wracają z powrotem na nasze konto. Przegrywamy tylko wtedy, gdy to Rzymianie wywiozą z Florencji cenne 3 punkty. Warto grać w ten sposób, gdyż kurs jest wyższy niż kiedy stawilibyśmy 1X. Pamiętaj, że handicap azjatycki, który bukmacher oznacza jako AH bądź też AHO ma tylko dwie opcje wyboru, jest to wygrana bądź porażka. Chodzi o to, że handicap azjatycki uniemożliwia obstawianie remisu. W handicapie ćwiartkowym, który poznasz po tym, że jest dzielony na 2 rodzaje. Wtedy gdy padnie remis, uzyskasz połowę stawki, drugą natomiast stracisz.

Czy granie handicapów jest bezpieczne?

Po pewnym czasie typer zapewne poczuje się znudzony, typowaniem jedynie zwycięzcy, dlatego też prędzej czy później pomyśli o graniu handicapów, które są produktem niezwykle atrakcyjnym. Z pewnością, grając w ten sposób można osiągnąć wyższe wygrane, niż miałoby to miejsce w przypadku gry bez opcji handicapu. Z całą pewnością, gra z handicapem stanowi wyzwanie, które jednak warto jest w pewnym momencie podjąć, chociażby dlatego, by osiągnąć zwiększoną satysfakcję z gry i by móc określić siebie jako skutecznego typera.


Kategoria: Główna
Udostępnij:

Komentarze (0)

Skomentuj

W jaki sposób obstawiać mecze, żeby wygrać?
Walka z depresją za pomocą automatów do gier online
MVP sezonu w Ekstraklasie. Kto ma największe szanse?

Copyright © Typuje.pl 2006 - 2021 • KontaktReklamaO nasRegulaminPolityka prywatności

Mecze na żywoTYPERSI.PL

UWAGA! Serwis Typuje.pl ma charakter informacyjny i rozrywkowy, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu. U nas zabawa jest za darmo. Z serwisu korzystasz na własną odpowiedzialność i ryzyko.

+18 Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie. Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego.

 

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565

Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599

Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12

TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485

E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17

ForBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016

LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK

Cherry Online Polska Sp. z o.o. - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017

BEM Operations Limited - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017

;