Co to są zakłady bukmacherskie?

Autor: Marek 0


Zakłady bukmacherskie z roku na rok stają się coraz bardziej popularne nie tylko w naszym kraju, ale także na całym świecie. Jak wiadomo, obstawianie wydarzeń sportowych daje pewien zastrzyk adrenaliny, a także dreszczyk emocji. Dla niektórych jest to dodatkowy zarobek. Czym tak naprawdę są zakłady bukmacherskie i na czym polegają?

Czym są zakłady bukmacherskie?

Zakłady bukmacherskie to nic innego jak jeden z wielu gatunków zakładów tzw. wzajemnych. Gdzie zadaniem gracza jest prawidłowe wytypowanie wyniku w wydarzeniu sportowym, na które postawił. Transakcja przebiega pomiędzy graczem a bukmacherem. Obie strony zawierają zakład i jest on sprawdzany za pomocą zawartego przez gracza kuponu. Jednocześnie kupon ten jest jedynym dowodem obstawionego zakładu i podstawą do tego, by otrzymać wygraną, jeśli prawidłowo obstawimy. 

Prościej mówiąc, osoba obstawia wynik danego zdarzenia sportowego, które ustala zakład bukmacherski i zgadza się na kurs podany przy wydarzeniu. Kurs służy za pewnego rodzaju przelicznik wygranej. Jeśli gracz obstawia wydarzenie po danym kursie, to kurs ten jest mnożnikiem wygranej danego kuponu.

Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z zakładami bukmacherskimi, warto sprawdzić bonusy na start np. lvbet bonus na start

Legalność zakładów w Polsce 

Jeśli chodzi o legalność działania zakładów bukmacherskich w Polsce, to aby zakład działał legalnie, musi uzyskać specjalną koncesję. Licencja ta wydawana jest przez Ministerstwo Finansów po spełnieniu kilku warunków. Na ten moment w naszym kraju działają 23 legalne podmioty na rynku zakładów wzajemnych. Należą do nich m. in.

 • Fortuna
 • LV BET
 • STS
 • Betcris
 • Betfan
 • Betclic
 • forBET
 • Totolotek
 • PZBuk
 • Superbet
 • eWinner
 • ETOTO
 • Totalbet
 • Noblebet

Jeśli chcemy korzystać z usług legalnych bukmacherów, musimy wiedzieć, że opłacamy podatek od każdego zakładu. Podstawowy podatek w naszym kraju, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, wynosi 12% od stawki każdego kuponu.

Podatek ten jest automatycznie pobierany poprzez bukmachera, u którego gramy w danym momencie. Dodatkowymi kosztami, z jakimi musimy się mierzyć to podatek od dochodu. Jest to 10% od wygranej, która jest wyższa niż 2280 złotych. Podatek ten także jest pobierany automatycznie przez bukmachera. 

Kto może korzystać z zakładów bukmacherskich? 

Według polskiego prawa, z usług zakładów bukmacherskich może korzystać osoba, która skończyła 18 lat, czyli wg prawa ma status osoby pełnoletniej. Ponieważ bukmacherka jest pewnego rodzaju hazardem o mniejszej losowości, ale dalej hazardem. A jak wiadomo, do hazardu wymagana jest pełnoletność. 

Poza tym z usług zakładów bukmacherskich może korzystać tak naprawdę każda osoba, która ma ochotę na spróbować swoich sił w obstawianiu wydarzeń sportowych. Należy jednak grać z rozwagą i pamiętać o tym, że ze względu na możliwość większego zarobku można bardzo łatwo zatracić się w tym i zamiast wygrać, możemy wszystko stracić. Dlatego miejmy na uwadze to, że istnieje ryzyko uzależnienia się od obstawiania. Oprócz tego pamiętajmy o tym, by zakłady obstawiać tylko i wyłącznie u bukmacherów z ważną koncesją.


Kategoria: Główna
Udostępnij:

Komentarze (0)

Skomentuj

Najpopularniejsze telefony Xiaomi w Polsce
Czym wyróżnia się nowy iPhone 13 na tle poprzednika?
Zapowiedź meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów

Copyright © Typuje.pl 2006 - 2021 • KontaktReklamaO nasRegulaminPolityka prywatności

Mecze na żywoTYPERSI.PL

UWAGA! Serwis Typuje.pl ma charakter informacyjny i rozrywkowy, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu. U nas zabawa jest za darmo. Z serwisu korzystasz na własną odpowiedzialność i ryzyko.

+18 Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie. Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego.

 

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565

Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599

Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12

TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485

E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17

ForBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016

LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK

Cherry Online Polska Sp. z o.o. - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017

BEM Operations Limited - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017

;