Kto to jest bukmacher? Kim są bukmacherzy?

Autor: Adrian Nowak 0


Od kiedy pojawiły się wydarzenia sportowe, którymi zaczęli interesować się kibice, było pewne, że w którymś momencie pojawią się osoby, które będą chciały się na tym wzbogacić. Jednym z pierwszych takich zjawisk na świecie, jest znane ze starożytnej Grecji, gdzie ludzie podczas walk gladiatorów typowali na to, który wygra, przegra czy umrze z rąk cezara. Oprócz tego zjawisko starożytnych zakładów występowało podczas wyścigów rydwanów czy na olimpiadzie. 

Kim jest bukmacher i na czym polega jego praca?

 w tym momencie wypadałoby odpowiedzieć na pytanie, kim jest bukmacher. Najprościej rzecz ujmując, jest to osoba, bądź też firma, która zajmuję się przyjmowaniem typowań od ludzi za ich pieniądze. (tzn. przyjmują nasze przewidywania dotyczące wydarzeń sportowych rozrywkowych czy politycznych). Jeśli przewidywania się sprawdzą, bukmacher zobowiązany jest wypłacić pieniądze za wygraną. Wygraną liczy się za pomocą prostego wzoru: (kurs ogólny, który mamy w naszym zakładzie mnożymy przez ilość pieniędzy, którą włożonych w zakład a na koniec odejmujemy 12 procent podatku, ponieważ taka wysokość podatku obowiązuje w naszym kraju).

Czym jest kurs który obowiązuje przy danym zdarzeniu i jak zostaje obliczony?

Kurs bukmacherski, jednym słowem mówiąc, jest to powodzenie danego zespołu, gracza itp. Bukmacher zakłada scenariusze, następnie ocenia, które mogą się bardziej lub mniej wydarzyć. Następnie wszystko zostaje rozpisane do formularzy, które widzi gracz, aby mógł postawić na dane zdarzenie pieniądze. Wszystko idzie w parze z jedną prostą zasadą im większe prawdopodobieństwo wydarzenia się scenariusza, tym mniejszy kurs. Trzeba także pamiętać, że jeśli jest coś bardziej pewne, tym będzie mniejsza wygrana. Jak to się mówi: jest ryzyko, jest zabawa.

Krótka historia bukmacherów w Polsce

Aby dobrze opowiedzieć o tym, na początku trzeba streścić historie początków sportu w Polsce, które sięgają 1867 r. W tym roku powstało Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół". Nastał wielki bum na sport oraz na wydarzenia sportowe, było to wręcz kultywowane. Ludzie nie wyobrażali sobie, aby nie kibicować swoim ulubionym drużynom czy graczom. Dodatkowo zostało to napędzane dzięki różnym imprezom sportowym, które się odbywały: Mistrzostwa Świata, Europy czy Igrzyska Olimpijskie. Pierwszy zakład w Polsce został zawarty 28 maja 1917 roku, a należało wytypować klub, który wygra rewanżowe spotkanie między Legią Warszawa a Polonią (później zwanymi derbami Warszawy). Największy rozwój bukmacherki w Polsce typuję się na połowę XX wieku, kiedy to zostały ustalone odgórne zasady, które musiały być przestrzegane przez bukmacherów. A kontrolę nad tym wszystkim miało państwo, powołując do życia Totalizator Sportowy.

Bukmacher a prawo

W 2017r. weszła w życie tzw. Ustawa Hazardowa, która wbrew pozorom nie zmieniła, aż tak dużo w zasadach działań zakładów bukmacherskich. Aby zlikwidować szarą strefę w naszym kraju postanowili to, że jeśli ktoś chce prowadzić działalność w tym dziale zarobkowym musi otrzymać licencje od Ministra Finansów. Jeśli jakiś bukmacher nie otrzyma takowej licencji zostanie on usunięty i nie będzie mógł prowadzić wyżej wymienionej działalności. Przyznawanie licencji zostało podzielone osobno na stacjonarne oraz osobne na internetowe. Co zamyka całkowicie szarą strefę w Polsce. Dotyczy to także bukmacherów zagranicznych, którzy przed wprowadzeniem nowelizacji kierowali się ustawami unijnymi jako tymi nadrzędnymi.

Czy istnieje skuteczny system wygrywania?

Jak wielu graczy tak wiele metod, systemów grania. Jednak czy istnieje jakaś złota zasada, by nie tracić i wygrywać? W sieci na różnych forach bardzo łatwo możemy znaleźć nagłówki „Złota zasada na wygrywanie”, ale czy to tak naprawdę pomoże? Jeśli jest się nowym graczem, owszem można sugerować opiniami ludzi bardziej obeznanych w temacie, którzy mają swoje tajne systemy, wg nich najlepsze. Najczęściej używanym system jest granie na tzw. remis. Który ma największy procent wygranych i jest najłatwiejszy do wdrożenia.

Lista legalnych bukmacherów w Polsce

Na dzień dzisiejszy w Polsce istnieje kilkunastu legalnych bukmacherów. Jak wiadomo, najpopularniejszym bukiem w Polsce jest STS. Jeden z najlepiej prosperujących w kraju i jako jedyny działający za granicą na terenie Wielkiej Brytanii. Posiada bogatą ofertę oraz bardzo ciekawe bonusy dla nowych graczy. Działa stacjonarnie, jak i w sieci. Jeden z głównych sponsorów reprezentacji Polski w piłce nożnej Kolejnym z nich jest Fortuna, także jeden z najdłużej działających, bo już w 1997 roku otworzył pierwszy salon, a w 2012 r. ruszyli podbić sieć oraz w pewnym momencie wykupili Totolotek. Można otrzymać 2200 zł bonusu na start dla nowych uczestników. Jest także jednym ze sponsorów KSW czy Polskiego Związku Skoków Narciarskich. Wartym uwagi jest także forBET, który od pewnego momentu zbiera swoją rzeszę klientów. W ostatnim czasie powstaję coraz więcej bukmacherów i najlepiej sprawdzić ich ofertę i samemu wybrać u kogo zaczniemy grać.

Pamiętaj że jest to rodzaj hazardu, który może dążyć do uzależnienia. Więc należy grać z rozwagą.

fot. wpadington / shutterstock.comKomentarze (0)

Skomentuj

Kаsуnа onlіnе w Polsce - lista od M. Rabszskiego
Co to jest BTTS?
Dlaczego warto skorzystać z oferty Superbet?

Copyright © Typuje.pl 2006 - 2021 • KontaktReklamaO nasRegulaminPolityka prywatności

Mecze na żywoTYPERSI.PL

UWAGA! Serwis Typuje.pl ma charakter informacyjny i rozrywkowy, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu. U nas zabawa jest za darmo. Z serwisu korzystasz na własną odpowiedzialność i ryzyko.

+18 Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie. Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego.

 

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565

Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599

Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12

TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485

E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17

ForBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016

LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK

Cherry Online Polska Sp. z o.o. - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017

BEM Operations Limited - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017

;