.Na czym polega bukmacherka?

Autor: Jakub Maksimowicz 0


Bukmacherka jest jedną z gałęzi hazardu więc nie ma w tym nic dziwnego, że zakłady bukmacherskie cieszą się sporą popularnością. Pierwsze zakłady bukmacherskie pojawiły się w starożytności i polegały na obstawianiu wyścigów rydwanów konnych lub wyników walk, ale z czasem zaczęły one przybierać większego rozmachu...

Krótka historia bukmacherki

​Pierwsze prawdziwe zakłady bukmacherskie pojawiły się w 1888 roku w Wielkiej Brytanii. Rolę bukmacherów pełnili wtedy dziennikarze, którzy sami ustalali kursy, a wydarzenia były oparte jedynie na piłce nożnej. Bukmacherka zyskiwała na coraz większej popularności, ponieważ ludzie lubili dostarczyć sobie nieco dreszczyku emocji, spowodowanego niepewną inwestycją ich środków. W krótkim czasie pojawiła się możliwość obstawiania tenisa lub popularnych w tamtych czasach wyścigów konnych. Pierwszy zakład bukmacherski powstał w 1922 roku i założył go John Moores w Liverpoolu. Pierwszy internetowy zakład został postawiony w 1996 roku , a stroną, która pozwoliła na dokonanie tego jest intertops.com. Pierwszym internetowym obstawiającym był Jukka Honkavaara, który wygrał pierwszy internetowy zakład, a na jego "kuponie" znajdował się jedynie typ na Hereford United w meczu przeciwko Liverpoolowi.

Bukmacherka w Polsce

W Polsce pierwszy zakład został zawarty w 1917 roku na mecz Legii Warszawa z Polonią Warszawa, a pierwszym legalnym bukmacherem był Totolotek, który powstał w 1992 roku. Dziś w naszym kraju mamy wiele firm zajmujących się bukmacherką takich jak np.: Fortuna, Betfan, LVBet, PZBuk, Superbet, ETOTO i wyżej wspomniany Totolotek. Dziś bez wątpienia największym bukiem jest ten, który może kojarzyć się wszystkim z firmą robiącą soki, czyli Fortuna.

Na czym polega bukmacherka?

Wszystko fajnie, ale na czym dokładnie polega ta cała bukmacherka? Zakład bukmacherski jest umową pomiędzy firmą bukmacherską a klientem. Bukmacher umożliwia zawarcie zakładu na istniejące w jego ofercie wydarzenia, a w zamian oczekuje od nas gotówki, która zostaje przemnożona przez całkowity kurs kuponu AKO. Całkowity kurs kuponu to nic innego jak kursy zdarzeń przemnożone przez siebie np. dana drużyna strzeli bramkę (1.48) * w meczu padnie X bramek (1.78) = 2.63. Klient ma możliwość wygrania kwoty obstawionej przemnożonej przez kurs całkowity. Każda firma udzielająca możliwość obstawienia zakładów ma inną ofertę, na niektórych można znaleźć takie same typy, ale niektóre już mogą tych zdarzeń nie mieć w swojej ofercie.

Jak wygląda dzisiaj bukmacherka online?

Z biegiem czasu i rozwojem technologii zakłady bukmacherskie zaczęły tworzyć własne serwisy internetowe i tam dać możliwość skorzystania z ich usług. Powstanie stron internetowych, na których można typować nie wiąże się jednak zaprzestaniem tradycyjnego typowania, takowe nadal istnieje, a punktów danego buka jest coraz więcej. Jednak obstawianie online jest wygodniejsze, ponieważ można to zrobić z każdego zakątka świata (w niektórych przypadkach firmy bukmacherskie nie pozwalają typować poza granicami naszego państwa). Firmy walczą o każdego klienta dając im mnóstwo bonusów startowych lub innych benefitów z tytułu korzystania z usług danej firmy. Benefitami z korzystania online z usług zakładu bukmacherskiego są chociażby opcje cash-out oraz całodobowa możliwość typowania, która nie była możliwa w przypadku stacjonarnych punktów. Oferty bukmacherów można znaleźć na ich stronach oraz w aplikacjach mobilnych stworzonych na iOS i Androida.

Benefity korzystania online z usług buka

Cash-out - jest to możliwość przedwczesnego zamknięcia kuponu, które może być zrealizowane jedynie wtedy kiedy zakończone wydarzenia są pozytywnie zamknięte oraz wtedy kiedy żadne zdarzenie nie jest w trakcie trwania

Bonus powitalny - większość bukmacherów wita swoich nowych klientów tzw. bonusem powitalnym. Jest on niczym więcej niż zestawem benefitów połączonych w jedno. Na przykładzie Fortuny są to: 2800 punktów Fortuna Klub Plus, które można użyć jak pieniędzy (mają one wartość 20zł), zakład bez ryzyka do 210zł (jeden kupon bez straty pieniędzy, nieważne czy przegrasz - dostaniesz zwrot zainwestowanej kwoty) oraz bonus do depozytu do 2000 złotych (tyle ile wpłacisz, tyle dostaniesz do stanu depozytu, oczywiście jeśli ta kwota nie przekroczy 2000zł :D)

Depozyt - w banku możesz mieć wiele kont jako jeden klient, tak samo jest na koncie w bukmacherze. Jako jedna osoba masz dwa konta: główne i depozyt. Do depozytu głównie trafiają pieniądze z wszelakich bonusów, ale te pieniądze można wypłacić w jeden sposób - obstawianie za środki z depozytu (każdy bukmacher ma inne zasady co do wypłaty depozytu)

Oczywiście typowanie u bukmacherów jest możliwe tylko dla osób pełnoletnich!Komentarze (0)

Skomentuj

Kаsуnа onlіnе w Polsce - lista od M. Rabszskiego
Co to jest BTTS?
Dlaczego warto skorzystać z oferty Superbet?

Copyright © Typuje.pl 2006 - 2021 • KontaktReklamaO nasRegulaminPolityka prywatności

Mecze na żywoTYPERSI.PL

UWAGA! Serwis Typuje.pl ma charakter informacyjny i rozrywkowy, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu. U nas zabawa jest za darmo. Z serwisu korzystasz na własną odpowiedzialność i ryzyko.

+18 Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie. Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego.

 

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565

Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599

Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12

TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485

E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17

ForBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016

LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK

Cherry Online Polska Sp. z o.o. - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017

BEM Operations Limited - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017

;