Autor: Jan Mazurkiewicz 0


Obstawianie zakładów ma w sobie pewien nieodparty urok, szczególnie dla osób, które posiadają tzw. żyłkę hazardzisty. Zanim jednak udamy się do najbliższego bukmachera lub też zarejestrujemy się na jakiejś stronie, pozwalającej nam na obstawianie wyników, warto zapoznać się z podstawowymi definicjami oraz zasadami, wiążącymi się ze światem bukmacherki.

Co oferuje bukmacher?

Pierwszą definicją, jaką musimy sobie przyswoić, jest pojęcie bukmachera. Bukmacher to, uogólniając, firma zajmująca się przyjmowaniem zakładów, dotyczących określonych wydarzeń. Zazwyczaj są to wydarzenia sportowe, choć nie jest to regułą. Oczywiście, największą popularnością cieszą się zakłady dotyczące najpopularniejszych sportów, takich jak piłka nożna, siatkówka, czy też koszykówka. W przypadku sportu, dobrym przykładem firmy zajmującej się tego typu wydarzeniami jest PZbuk zakłady bukmacherskie. Korzystając z pośrednictwa tego bukmachera, możemy legalnie obstawiać zakłady dotyczące rozmaitych dyscyplin sportowych. Jednak sport to nie wszystko. Oprócz zakładów dotyczących wyników rozmaitych meczów, w PZbuk obstawiać można również rozmaite wydarzenia polityczne czy kulturalne, takie jak choćby wyniki wyborów prezydenckich.

Punkty stacjonarne oraz naziemne i ich klienci

bukmacher stacjonarny

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje bukmacherów. Pierwszy rodzaj to bukmacherzy naziemni, czyli tacy, którzy dysponują punktami stacjonarnymi, w których można obstawiać zakłady. Należy uiścić odpowiednią opłatę, a następnie otrzymamy papierowy kupon. Istnieją również firmy internetowe, jak choćby wspomniany wcześniej PZbuk, oferujący rozmaite zakłady bukmacherskie. Zasada działania jest identyczna. Główną różnicą jest fakt, że cały proces związany z obstawianiem odbywa się wirtualnie.

Drugim, niemniej ważnym pojęciem, są klienci. Klienci to po prostu osoby typujące wyniki poszczególnych wydarzeń. Bez względu na to, czy osoba obstawiająca bazuje na wiedzy, czy po prostu liczy na szczęście, cel jest jeden –– trafnie obstawić i zgarnąć wygraną.

Co musisz wiedzieć, rozpoczynając swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi?

Aby rozpocząć swoją przygodę z typowaniem, musisz ukończyć osiemnaście lat. Jest to wymóg określony prawnie, co oznacza, że nie można go w żaden sposób ominąć. Jeżeli zdecydujesz, że chcesz korzystać z usług bukmacherów naziemnych, sprawa jest niezwykle prosta. Wystarczy, że udasz się do odpowiedniego punktu, obstawisz wynik, zapłacisz i poczekasz na rezultaty.

zakłady online

W przypadku bukmacherów działających online, takich jak chociażby PZbuk, sytuacja wygląda trochę inaczej. Na początku wybieramy serwis, z którego chcemy korzystać i zakładamy w nim konto. Następnie zasilamy swój wirtualny portfel (pozwalający na obstawianie zakładów) za pomocą przelewu, karty kredytowej czy też szybkich płatności internetowych. Zanim to zrobimy, zapoznajmy się z warunkami dotyczącymi płatności. Znajdziemy je na na stronie wybranego przez siebie bukmachera.


Kategoria: Główna
Tagi:
Udostępnij:

Komentarze (0)

Skomentuj

Jak zwiększyć swoje szanse na wygraną w automatach online?
Polska - Andora : Łatwe trzy punkty.
Zapowiedź meczu Rosja - Słowenia. Typy i kursy bukmacherskie

Copyright © Typuje.pl 2006 - 2021 • KontaktReklamaO nasRegulaminPolityka prywatności

Mecze na żywoTYPERSI.PL

UWAGA! Serwis Typuje.pl ma charakter informacyjny i rozrywkowy, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu. U nas zabawa jest za darmo. Z serwisu korzystasz na własną odpowiedzialność i ryzyko.

+18 Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie. Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego.

 

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565

Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599

Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12

TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485

E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17

ForBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016

LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK

Cherry Online Polska Sp. z o.o. - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017

BEM Operations Limited - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017

;