Autor: Jan Mazurkiewicz 0


Smartfony czy tablety z systemem Android na co dzień służą nam do przeglądania Internetu, oglądania filmów, słuchaniu muzyki. Mogą być również wykorzystywane do automatów hazardowych online jak ruletka kasyno czy też przesyłania plików. Ostatnio dowiedzieliśmy się o tym, że w przeglądarce Google Chrome na Androida pojawia się opóźnienie przesyłania plików.

Lazy Loading w Chrome
 
Według źródeł sieciowych programiści Google testują obecnie nową funkcję w autorskiej przeglądarce Chrome na platformę Android. Mowa o możliwości tak zwanego lazy loading plików. Tego rodzaju rozwiązanie w ostatnim czasie udostępniono użytkownikom testowej wersji przeglądarki Chrome Canary.
 
Lazy Loading to specjalna technika, dzięki której przy odpaleniu strony przeglądarka nie będzie pobierać z serwera wszystkich zasobów od razu. Nastąpi to tylko w momencie, kiedy będą one potrzebne. Jest to technika stosowana przede wszystkim przy ładowaniu grafik. W przypadku Google Chrome programiści nieustannie pracują nad ulepszeniem swojego produktu i regularnie dodają nowe funkcje, z których jedną w przyszłości może być możliwość opóźnionego pobierania plików.
 
Z dostępnych danych wynika, że obecnie testowane jest narzędzie „pobierz później”, dzięki któremu użytkownicy mogą zmniejszyć zależność od zewnętrznych menedżerów pobierania. Ta funkcja jest w stanie umożliwić nam rozpoczęcie pobieranie pliku przez Chrome nie tylko w bieżącym czasie czy po połączeniu z siecią Wi-Fi.
 
W razie potrzeby możemy zatem określić żądaną datę i godzinę, kiedy należy rozpocząć pobieranie. W tej chwili Lazy Loading jest dostępne w Chrome Canary i aby zacząć z niego korzystać, należy aktywować odpowiedni parametr w chrome: // flags. Jednocześnie strona pobierania wyświetli również informacje o plikach, których pobranie było planowane w przyszłości.

Warto przy tym wiedzieć, że w programie testowym w przeglądarce Chrome jest spora liczba funkcji i usprawnień, więc ciężko jest nam na chwilę kiedy narzędzie do opóźnionego przesyłania plików pojawi się w stabilnej wersji przeglądarki. Przeglądarki takie jak Firefox i Safari mają już zaimplementowaną funkcję Lazy Loading obrazu natywnego. Jeśli chodzi o elementy iframe, nadal pracują nad naprawieniem kilku błędów. Google wspomniał również, że Chrome na Androida w wersji uproszczonej automatycznie ładuje obrazy i ramki iframe poza ekranem.
 
Nowy Chrome nadchodzi!
 
Zespół Google niezwykle aktywnie pracuje nad nową wersją przeglądarki. Oprócz wspomnianego Lazy Loading możemy spodziewać się kilku istotnych nowości. Jedną z nich będzie opcja przeczytaj później w Chrome. Google chce dodać funkcję znaną z Edge, gdzie za pomocą jednego przycisku możemy szybko i z łatwością zgrupować wszystkie otwarte karty, a następnie zwinąć je do specjalnego schowka. Kolejną nowością ma być ładowanie osadzonych ramek z opóźnieniem. Ich skuteczne opóźnianie ładowania sprawi, że dana witryna główna wczytywana będzie znacznie szybciej.
 
Zdaniem Google tego rodzaju mechanizm może zmniejszyć zużycie pakietu danych o 3 procent, a także przyspieszyć o 10 sekund samo wczytywanie witryny. W nowej wersji nastąpić ma również redukcja synchronizacji pionowej załączana oglądania wideo w trybie pełnoekranowym. To rozwiązanie skutecznie zmniejsza zużycie procesora nawet o 24 procent. 
 
W wersji Chrome 84 dodano przy tym takie opcje jak bezpieczniejszy system klasyfikacji ciasteczek, usprawniona została obsługa aplikacji PWA, automatyczna detekcja wycieku hasła, możliwość załączenia trybu ciemnego na każdej stronie, wybór różnych motywów kolorystycznych czy też uproszczone udostępnianie linków.
 

Kategoria: Główna
Tagi:
Udostępnij:

Komentarze (0)

Skomentuj

Polska - Andora : Łatwe trzy punkty.
Zapowiedź meczu Rosja - Słowenia. Typy i kursy bukmacherskie
Serbia - Portugalia zapowiedź meczu. Typy i kursy

Copyright © Typuje.pl 2006 - 2021 • KontaktReklamaO nasRegulaminPolityka prywatności

Mecze na żywoTYPERSI.PL

UWAGA! Serwis Typuje.pl ma charakter informacyjny i rozrywkowy, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu. U nas zabawa jest za darmo. Z serwisu korzystasz na własną odpowiedzialność i ryzyko.

+18 Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie. Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego.

 

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565

Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599

Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12

TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485

E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17

ForBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016

LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK

Cherry Online Polska Sp. z o.o. - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017

BEM Operations Limited - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017

;