Autor: Jan Mazurkiewicz 0


Czym jest valuebetting ?

Valuebetting to forma obstawiania opierająca się na czysto matematycznych przesłankach. Kiedy obstawiasz zdarzenie kierując się jego opłacalnością ze strony matematycznej, nieważne są już dla ciebie takie sprawy jak pozycja w tabeli drużyny, aktualna forma, kontuzje, h2h, itd. Początkujący gracze, pierwsze co robią przy wybieraniu zdarzenia do obstawienia, decydują czy dany typ ma szansę wejścia i po głębszej czy płytszej analizie, bez względu na kurs decydują się go obstawić. Czy wygrana Niemców z Chorwatami po kursie 1.30 będzie dobrym typem ? Przecież Niemcy są w formie i powinni sobie spokojnie poradzić. Tak zapewne pomyśli początkujący gracz.... Dla gracza kierującego się wartością kursu nie będzie to już takie oczywiste, bowiem w jego fachu nie chodzi już o obstawianie drużyn, ale o polowanie na opłacalny kurs. Valuebetting nie zakłada tego, że musimy wierzyć w to czy dana drużyna wygra czy też nie, tu nie jest ważny jednostkowy wynik. Dla gracza uprawiającego valuebetting liczy się całościowa zawartość portfela po przykładowo 1000 zagranych typów. Na czym więc polega ten sposób obstawiania ? Otóż jest to nic innego, jak znalezienie wśród oferty bukmacherów wyższego kursu, aniżeli jest to określone przez rzeczywiste prawdopodobieństwo zajścia danego zdarzenia.

Jak określić czy dany kurs jest opłacalny ?
Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bowiem rozwiązań może być tutaj wiele. Jeśli czujemy się mocni w danej dyscyplinie możemy sami zabawić się w oddsmakera. Trzeba jednak wtedy mieć świadomość, że specjaliści pracujący u bukmacherów znają się na rzeczy gorzej od nas, a to może być bardzo złudne. Nie jest niczym odkrywczym stwierdzenie, że najtrudniej będzie oszukać bukmachera w najbardziej popularnych ligach piłkarskich, takich jak angielska Premiership, niemiecka Bundesliga, czy francuska Ligue 1, ponieważ do układania kursów na te zdarzenia są zatrudnieni już specjaliści pierwszej wody, których oszukać już będzie bardzo ciężko. Jak sobie poradzić, gdy sami nie czujemy się mocni w ocenianiu szans danej drużyny ? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jeśli samemu nie jesteśmy w stanie czegoś zrobić, korzystajmy z pracy którą wykonał ktoś inny. Bardzo często poszczególni bukmacherzy ustalają różne kursy na dane zdarzenia. Nasza rola polega na tym, by znaleźć w takim wypadku najwyższy kurs na dane zdarzenie. Metoda ta wśród wyjadaczy nazywana jest bardzo często w skrócie RK (od „Różnica Kursów”). Nie gwarantuje ona oczywiście stuprocentowej skuteczności, jednak zapewnia już grającemu pewna przewagę nad bukmacherem, który oferuje najwyższy z oferowanych kursów.

Kiedy będziemy osiągać zysk ?

Cały problem mieści się w jednej, bardzo prostej zależności matematycznej:
P*K > 1,
gdzie   P – rzeczywiste prawdopodobieństwo zdarzenia
           K – kurs oferowany przez bukmachera

Zysk będziemy zatem osiągać, w momencie gdy uda nam się odszukać kurs o wartości zawyżonej, wobec rzeczywistego prawdopodobieństwa zdarzenia.
Nawiązując do podanego wcześniej przykładu Niemcy – Chorwacja 1 @ 1.30. Czy ten typ będzie wart zagrania w ciemno ? Statystycznie rzecz ujmując, w ciągu ostatnich 15 lat, Niemcy wygrali z Chorwatami 4 spotkania, zremisowali 3, przegrali 2. Prawdopodobieństwo zwycięstwa Niemców, określone na podstawie statystyki wynosi więc 4/9 = 44%. Kurs 1.30 oferowany przez bukmachera określa prawdopodobieństwo rzędu 73% (należy tu jeszcze uwzględnić marżę bukmachera, czyli najzwyklejsze w świecie zaniżanie kursu, tak by jak najwięcej złupić z grających). Widać więc na pierwszy rzut oka, że kurs oferowany przez buków zupełnie nie odzwierciedla prawdziwego prawdopodobieństwa wygranej Niemców. Zdarzyć się może, że drużyna naszych zachodnich sąsiadów jest faktycznie w formie i ten mecz wygra. Nie oznacza to jednak, że postawienie tego typa było dobrym rozwiązaniem. W długim terminie okaże się bowiem, że racje mieli ci, którzy ten typ ominęli, a ci którzy się nań skusili odchudzili swoje portfele po obstawianiu tym podobnych „pewniaków”.

Valuebetting jest dość ciekawą formą obstawiania, jednak z całą pewnością można stwierdzić, że najbardziej skuteczną. Dla zaczynających tę zabawę najciężej będzie się przełamać gdy staną w obliczu postawienia przeciw największym faworytom, takim jak AC Milan, Juventus, Real Madrid. Praktyka pokazuje jednak, że kursy na te drużyny są mocno zaniżone, jak nie przez samych oddsmakerów, to przez rynek graczy, który w chwili dużego zainteresowania spotkaniem potrafi skutecznie zaniżyć każdy kurs, a przecież w opłacalnym kursie tkwi sens naszego obstawiania.

Powodzenia !


Kategoria: Główna
Tagi:
Udostępnij:

Komentarze (0)

Skomentuj

Jak zmaksymalizować początkowy depozyt podczas obstawiania online?
Jakie są zalety licencji Curacao
Multi-Account - wiele kont w jednym kasynie

Copyright © Typuje.pl 2006 - 2021 • KontaktReklamaO nasRegulaminPolityka prywatności

Mecze na żywoTYPERSI.PL

UWAGA! Serwis Typuje.pl ma charakter informacyjny i rozrywkowy, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu. U nas zabawa jest za darmo. Z serwisu korzystasz na własną odpowiedzialność i ryzyko.

+18 Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie. Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego.

 

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565

Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599

Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12

TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485

E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17

ForBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016

LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK

Cherry Online Polska Sp. z o.o. - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017

BEM Operations Limited - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017

;