Co z Ligą Mistrzów po ataku koronawirusa?

Korona wirus paraliżuje cały świat. Problemy nie ominęły także świata piłkarskiego. Coraz więcej spotkań rozgrywanych jest bez udziału publiczności. A wszystko wskazuje na to, że Liga Mistrzów i Liga Europy mogą zostać całkiem zawieszone, a nawet odwołane. Jak sytuacja wygląda obecnie? Jaki scenariusz wydaje się najbardziej prawdopodobny?

Czy Liga Mistrzów i Liga Europy zostaną odwołane?

W większości krajów rozgrywki ligowe odbywają się bez udziału kibiców, a w niektórych tak ja we Włoszech czy Szwajcarii całkowicie zawieszono ligi. Jednak wciąż nie wiadomo, czy rozgrywki zostaną w ogóle wznowione. Żadne z możliwych rozwiązań nie wydaje się w pełni satysfakcjonujące zarówno dla kibiców, jak i dla samych klubów. W europejskich rozgrywkach sytuacja wygląda trochę lepiej, ale wciąż nie jest zbyt ciekawie.

Piłkarze póki co rozgrywają swoje mecze, ale bez udziału publiczności. W takich warunkach mają odbyć się chociażby mecze Barcelony z Napoli czy PSG z Borussią. Jest to o tyle zrozumiałe, że rozgrywki turniejów europejskich przybywają kibice z całego świata, co wiąże się z migracjami wielu kibiców. Jednak wszystko wskazuje na to, że takie środki ostrożności nie wystarczą. Korona wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko, dlatego dla bezpieczeństwa samych piłkarzy władze UEFA rozważają zawieszenie rozgrywek.

UEFA zastanawia się nad zawieszeniem LM i LE po 1/8 fazie finałowej. Oznaczałoby to, że rozgrywki Ligi Europejskiej zostaną wstrzymane już po tego tygodniowych meczach. Wciąż czekamy na oficjalną decyzję UEFA w tej sprawie. Sytuacja jest o tyle poważne, że zawieszenie rozgrywek i rozegranie ich w późniejszym terminie mocno wpłynęłaby na organizowane w tym roku Mistrzostwa Europy. Całkiem możliwa jest więc również sytuacja, że rozgrywki LM i LE zostaną całkiem odwołane, a sezon pozostanie bez rozstrzygnięcia.

Tagged With :

Dodaj komentarz