Legalni bukmacherzy  1) www.vodds.co - Bonus powitalny 50€
2) www.milenium.pl - MegaPakiet powitalny 3170 zł na start 2) www.milenium.pl - MegaPakiet powitalny 3170 zł na start
3) www.sts.pl - Freebet 20 zł i bonus 1200 zł
4) www.iforbet.pl - Bonus 2000 zł + extra 50 zł
5) www.lvbet.pl - Freebet 20 zł + bonus 1000 zł
6) www.betclic.pl - Cashback 500 zł
Polecani typerzy
 TOP 5 promocji bukmacherskich:  1145 zł na start - więcej na www.efortuna.pl
MegaPakiet powitalny 3170 zł - więcej na www.milenium.plPakiet powitalny 3170 zł - więcej na www.milenium.pl
Freebet 25 zł i bonus 1200 zł - więcej na www.sts.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł - więcej na www.betclic.pl

Autor: mjeciuZakłady bukmacherskie czy lotto ? Systemy gry. Fakty i mity.

     W obecnych czasach ludzie szukają różnych sposobów na łatwy zarobek. Większość z tych dróg jest obarczona znacznym ryzykiem utraty kapitału, jednak nie jest to zwykle żadną przeszkodą dla ludzi żeby się tym zajmować. Mało tego, możnaby rzec, iż stanowi to dodatkowy motor napędowy do zainteresowania hazardem i wszelkiego typu grami losowymi. Kto nie zaznał choć raz tej adrenaliny, ten nie zrozumie o czym napisano w powyższym zdaniu. Ludzka psychika jest tak pokrętnie skonstruowana, że człowiek sam, świadomie wybiera tego typu, niełatwe drogi zarabiania pieniędzy, a wszystko po to żeby udowodnić sobie „coś” i przy okazji żyć wizją dużej wygranej. Ta cecha ludzkiego charakteru jest niestety umiejętnie wykorzystywana przez wszelkiego rodzaju firmy oferujące gry losowe, zakłady bukmacherskie, lotto, itp. Prawda jest taka, że 95 na 100 grających systematycznie przegrywa swoje pieniądze, albowiem zżera ich własna chciwość, zarozumiałość i zachłanność. Jak poradzić sobie z pułapkami zastawianymi przez firmy zajmujące się hazardem ? W której z gier losowych najłatwiej zarobić pieniądze ? Jak nie dać się zrobić na szaro ? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

METODY GRY W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH

- granie „pewniaków”

Jest to najbardziej zdradziecka, najmniej efektywna, jednak najpopularniejsza z metod stosowana przez graczy. Metoda ta polega na tym, iż gracz wybiera mecz którego wynik wydaje się rzekomo najłatwiejszy do przewidzenia, nie kierując się przy tym kompletnie wielkością kursu na dane zdarzenie, a jedynie samym wewnętrznym przeświadczeniem o trafności podjętej decyzji. Sekret sukcesu bukmacherów nad grającymi w tym przypadku polega na tym, iż wykorzystują oni słabość ludzkiego charakteru, chęć dążenia do łatwej i szybkiej wygranej, bez jakiejkolwiek możliwości straty. Niestety tego typu zdarzenia cieszą się zwykle ogromną popularnością, co w efekcie sprowadza się do tego, że bukmacherzy obniżają oferowane na nie, i tak już niskie kursy. Dokonując małej analogii, można powiedzieć że wygląda to tak, iż obstawiający kupuje w sklepie towar kompletnie nie wart swojej ceny. Zaniżanie kursu przez bukmacherów powoduje wzrost narzucanej przez nich marży co w konsekwencji prowadzi do obniżenia prawdopodobieństwa osiągnięcia długoterminowego zysku przez grających.

- systemy rozpisowe

Bukmacherzy, aby uatrakcyjnić swoje oferty, wprowadzili możliwość grania tzw. systemów rozpisowych. Wielu graczy bardzo chętnie korzysta z tej „dogodności”, aczkolwiek większość z nich nie jest do końca świadoma tego co tak naprawdę czyni. Obstawiający łapią się najczęściej na to, że grając systemem, możemy wygrywać, mimo że nie trafimy jakiegoś wyniku. Systemy rozpisowe to jednak nic innego, jak zwielokrotnione umieszczenie danych zdarzeń na kilku kuponach jednocześnie, prowadzące w konsekwencji do tego, że płacimy za tyle kuponów, ile byśmy wysłali robiąc do pojedynczo. Przykładowo, grając systemem 3 z 5 bukmacher oferuje nam rzekomo atrakcyjną możliwość 2 pomyłek spośród 5-ciu postawionych meczy. Fakt faktem, że zapłacimy za to udogodnienie aż 10 razy tyle co za pojedynczy kupon. Poza tym, w przypadku nietrafienia już jednego ze zdarzeń, możliwa wygrana drastycznie nam spada i trzeba wybierać naprawdę wysokie kursy, żeby wyjść z takiego obstawiania na plus.

- progresja

Progresja to chyba jedno z popularniejszych haseł omawianych w internecie, gdy poruszana jest kwestia systemów gry w zakładach bukmacherskich. Wielu ludzi wygrało na tym duże pieniądze, niestety więcej z nich przegrało jeszcze większą kasę. Progresja to ciekawe zagadnienie opracowane przez zwolenników teorii statystyki w sporcie. Gra progresją może przynosić bardzo dobre rezultaty w bardzo długim okresie, jednak trzeba mieć tę świadomość że w pewnym momencie ZAWSZE przychodzi czarna seria i jeśli po którymś przegranym etapie z rzędu, nie pogodzimy się ze stratą, możemy stracić wszystko co zarobiliśmy przez lata. Progresja może przynosić zyski, jeśli ograniczymy ilość etapów, traktując porażkę jako element gry i poza tym, gdy w miarę sukcesów nie będziemy podwyższać stawki bazowej. Tu znów kluczowy element stanowi ludzka psychika, która popycha nas do zwiększania stawek tylko po to by wygrywać więcej. Takie zachowanie w 99,9% przypadków kończy się prędzej czy później bankructwem.

- valuebetting

Czytając powyższe opisy systemów gry możnaby stwierdzić, że nie ma żadnego sposobu, by pokonać bukmachera. Mimo tych wszystkich sceptycznych opinii wyrażonych powyżej uważam, że taki sposób w istocie istnieje. Jest nim popularnie zwany valuebetting, czyli obstawianie zdarzeń o zawyżonych kursach. Ten system gry pozwala nam od zaplecza podejść do oferty bukmachera, czyli właśnie w ten sposób, jak on sam ocenia zaistnienie określonego wyniku wśród zdarzeń sportowych. Nawet na wojnie, każdy strateg będzie wiedział, że podstawową sprawą jest rozpoznanie wroga...
Osobiście uważam, że jedynie matematyczno-sportowe podejście do oferty bukmachera będzie mogło zapewnić nam stały zysk z obstawiania. Więcej szczegółów dotyczących valuebettingu umieściłem w artykule pod tytułem "Jak obstawiać żeby wygrywać ?"

SYSTEMY LOTTO - warto im ufać ?

Każda gra liczbowa jest w dużej mierze „grą szczęścia”, dlatego też nie może być mowy o opracowaniu pewnej recepty na wygraną, gdyż takie recepty nie istnieją. Nie należy jednak zapominać, że poza szczęśliwym trafem, ważna rolę w grze odgrywają również takie czynniki jak:

  • Matematyczna umiejętność przeprowadzenia analizy statystycznej
  • Systematyczność
  • Cierpliwość
  • Konsekwencja

    Nie narodził się jeszcze taki mądry, który wiedziałby jak najlepiej typować szczęśliwe liczby. Każdy z grających ma swoje własne doświadczenia, a wymyślanie kolejnych systemów gry stało się dla co niektórych kultowym zajęciem. Jedni grają stale te same liczby, inni zmieniają liczby co każde losowanie, a jeszcze inni grają liczbami, które są często lub rzadko losowane. Na pewno najwięcej systematyczności wymaga typowanie tej samej grupy liczb, gdyż ewentualne trafienie szóstki w wypadku niewysłania kuponu, mogłoby się skończyć tragicznie dla zdrowia grającego ;)
Dla grających w lotka, przydatne będą również opisane wyżej rady dla grających progresją u bukmacherów, albowiem wstrzemięźliwość i panowanie nad emocjami, będą stanowiły tutaj klucz do sukcesu. Wszelkiego rodzaju systemy gry oferowane przez totalizator, opierają się na tej samej zasadzie co u bukmacherów, czyli owszem mamy możliwość wygrać przy nietrafieniu jakiejś liczby, jednak stawka na kupon wzrasta nam znacząco, dlatego wizja wygranej bywa tutaj bardzo złudna, a efekt jest taki, że „wygrana” z kuponu systemowego ledwo pokrywa nam koszty wysłania kuponu.
Zarówno totolotek jak i zakłady bukmacherskie opierają się w ogromnej mierze na tej samej zasadzie – oszukać graczy drogą matematyki. Jest to rzekomo oczywista sprawa, jednak niewielu ludzi spośród grających jest tego do końca świadomych. Sama znajomość tego faktu pozwoli nam spojrzeć na pewne sprawy z jakiejś perspektywy i nabrać dystansu do niektórych zagadnień oferowanych przez młodocianych naciągaczy rozprzestrzeniających swoje 100%-owe systemy gry w lotka. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, jest to gra losowa i bez odrobiny szczęścia, na nic nasze systemy, ani twarde założenia których się trzymamy. W bukmacherze jest już trochę inaczej, bo przy odrobinie wiedzy nt. sportu, możemy pomóc sobie nagiąć te matematyczne ramy, którymi kierował się bukmacher ustalając kurs na dane zdarzenie.


Przeczytany 41914 razy.

«« Lista artykułów

TYPERSI.PL

UWAGA! Serwis Typuje.pl ma charakter informacyjny i rozrywkowy, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu. U nas zabawa jest za darmo. Z serwisu korzystasz na własną odpowiedzialność i ryzyko.

+18 Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie. Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego.Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK
Cherry Online Polska Sp. z o.o. - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.
BEM Operations Limited - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017